Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Wrócą w połowie stycznia

Po długiej rundzie jesiennej, na odpoczynek udały się wszystkie nasze zespoły.


Przerwa świąteczna trwać będzie w ich przypadku dokładnie miesiąc czasu. Jak udało nam się bowiem ustalić, wszystkie nasze drużyny rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej w połowie stycznia. Najszybciej, bo już 12 dnia tego miesiąca na boisko powrócą gracze 4-ligowego Energetyka Gryfino. Pierwszy w 2015 roku trening zostanie zapewne przeprowadzony przez Mariusza Kurasa, który po zwolnieniu Krzysztofa Sobieszczuka objął funkcję trenera zespołu. Należy spodziewać się wówczas też nowych zawodników, o czym piszemy szerzej we wtorkowym wydaniu gazety.

Cztery dni później nowy rok na sportowo przywitają piłkarze Błękitu Pniewo. Beniaminek 5.ligi, jak potocznie określa się rozgrywki Wojewódzkiej Okręgówki, pierwsze zajęcia odbędzie na sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfinie. Jak zdradza trener Arkadiusz Durma, treningi w trakcie zimy będą odbywać się zarówno „pod dachem”, jak i na świeżym powietrzu. Ponadto znany jest już również termin pierwszego meczu sparingowego. Błękit rozegra go 14 lutego, a rywalem będzie Tanowia Tanowo.

Dokładnie sprecyzowanego terminu nie mają za to członkowie Odrzanki Radziszewo. Do końca nie wiadomo też kto poprowadzi drużynę w drugiej części sezonu. Kandydatur jest kilka, lecz na tym etapie jest za wcześnie na wszelkie dywagacje. Sprawa nowego trenera rozstrzygnie się więc dopiero w połowie stycznia.

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie