Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Wraca piłkarska C-klasa. Rozgrywki czeka reforma

Po kilku latach przerwy, w następnym sezonie reaktywowana zostanie piłkarska C-klasa. Zmiana wynikać będzie jednak nie z reorganizacji rozgrywek, lecz jedynie ujednolicenia nazewnictwa

Reklama

Powołanie klasy „C” zostało ustalone 15 grudnia ubiegłego roku na posiedzeniu zarządu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Jak tłumaczy nam przewodniczący Wydziału Gier i Ewidencji, Jacek Siebert, zmiany w regulaminie wynikają z regulacji związkowego prawa. Przepisy wejdą w życie wraz z początkiem sezonu 2018/2019.

- W żadnym innym okręgowym związku piłkarskim nie ma takiej ligi jak Regionalna Okręgówka. U nas funkcjonuje i jest to niezgodnie z prawem PZPN-u. Musieliśmy więc ujednolicić nazewnictwo rozgrywek, zgodne z tym jakie funkcjonują w całym kraju – mówi Siebert.

I tak, od przyszłego sezonu będziemy obserwować rywalizację w 4.lidze, szczecińskiej i koszalińskiej okręgówce (obecne Wojewódzka Okręgówa), dwóch A-klasach (aktualne Regionalne Okręgówki), oraz sześciu klasach „B” i kilku „C” (według ilości zgłoszeń).

W kilku regionach może to wywołać niemały szok. Dla przykładu, Energetyk trafi do okręgówki a w przypadku spadku Odrzanki, ostatniej drużyny Regionalnej Okręgówki, kibice będą oglądać ją w piłkarskiej… B-klasie.

 

Więcej w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie