Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Wraca liga! Energetyk Gryfino, czy GKS Kołbacz?

grafika: GKS Kołbacz
grafika: GKS Kołbacz

Wraca piłkarska wiosna. Na jej inaugurację czekają nas spotkania z ostatniej kolejki jesieni

Reklama

Możliwe, że mało kto już pamięta, ale w listopadzie 2022 r. było bardziej zimowo niż podczas całej trwającej właśnie zimy.

- W miniony weekend większość kibiców musiała obejść się smakiem. Od samego rana, gdy śnieżny puch pokrywał boiska i stadiony, kluby z regionu, korzystając z mediów społecznościowych, ogłaszały, że ich mecze nie dojdą do skutku. Zrobiły to nie tylko małe kluby wiejskie, ale także te mieszczące się w miastach, jak choćby gryfiński Energetyk. To samo w Chojnie, gdzie miało dojść do historycznych derbów gminy pomiędzy liderującą Odrą a beniaminkiem z Nawodnej – pisaliśmy 22 listopada, informując o odwołaniu ostatniej kolejki rundy jesiennej (w województwie rozegrano bodajże dwa mecze, w tym Morzycka Moryń).

Sygnalizowano wówczas, że zaległości zostaną nadrobione na początku marca. Na taki właśnie wariant zdecydowali się włodarze ZZPN. Pierwszą kolejką wiosny będzie więc formalnie ostatnia jesienna kolejka.

 

-----------------------------------------------

Przed powrotem piłkarzy warto przypomnieć sobie pewne kwestie. W grupie czwartej A-klasy nadziei na awans nie tracą piłkarze Odrzanki Radziszewo oraz GKS-u Kołbacz. Ci drudzy wymieniani są zresztą przez ligowych trenerów (zachęcamy do lektury Gazety Gryfińskiej, zwłaszcza stron 28-29), jako „drugi faworyt” w walce o awans do okręgówki.

Pierwszym jest oczywiście gryfiński Energetyk. Niepokonany jesienią lider zaczyna od testu. Takiego, od którego zależeć może awans. Do Gryfina przyjedzie bowiem Chemik II Police, a jak to jest z rezerwami - w tym przypadku 4-ligowca - doskonale wiadomo. Wprawdzie trener i zawodnicy KSE mówią, że nie boją się nawet wzmocnionego rywala, ale wyobraźmy sobie porażkę gryfinian na inaugurację.

Tymczasem, w drugiej kolejce, na ul. Sportową przyjedzie rozpędzony GKS Kołbacz, który wygrał właśnie rozgrywki Zimowego Turnieju o Puchar Prezesa ZZPN…

 

Obszerne zapowiedzi rundy wiosennej sezonu 2022/23 publikujemy w Gazecie Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie