Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Wmurowali kamień pod komendę

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego oraz wpisanie aktu erekcyjnego odbyło się po godz.12:00 przy siedzibie nowopowstającej Komendy Powiatowej w Gryfinie. W uroczystościach uczestniczyło wielu gości

Na placu budowy powstającej Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego oraz wpisania aktu erekcyjnego.

- Budowa komendy jest możliwa dzięki dobrej współpracy z samorządami – mówił podczas ceremonii Jarosław Sawicki, Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie. – Warunki w obecnej komendzie nie przystają do dzisiejszej rzeczywistości, budowa nowej jest potrzebna, aby nasi interesanci byli przyjmowani w warunkach godnych, tak jak na XXI wiek przystało – dodał.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się poza Komendantem Wojewódzkim również m.in. delegacja niemieckiej policji, władze samorządowe, związki zawodowe policji, ks. Piotr Kordula, duszpasterz zachodniopomorskiej policji, ks. dziekan Henryk Krzyżewski, ks. proboszcz Stanisław Helak oraz klasa policyjna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie. Z powodu innych obowiązków na uroczystości zabrakło Komendanta Głównego Policji, Krzysztofa Gajewskiego.

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie