Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Wicher dostanie gminną dotację

Foto: Zbigniew Włodarczyk
Foto: Zbigniew Włodarczyk

Wieloletnie starania w końcu przyniosły skutek. Wicher Steklno otrzyma z budżetu miasta dotację na swoją działalność

Reklama

Wicher jest jednym z czołowych zespołów piłkarskiej A-klasy, wciąż liczącym się w walce o baraże do okręgówki (patrz na stronę 30). Ostatnimi laty, jego piłkarze i działacze coraz głośniej wypowiadali niezadowolenie. Dotyczyło sposobu traktowania przez władze gminy Gryfino.

- Odrzanka i Grot otrzymują co rok ok. 30 tys. zł. na zespoły seniorów. Chociaż gramy w tej samej lidze, nie możemy liczyć na taką samą, a nawet mniejszą dotację – wielokrotnie mówili na naszych łamach trener i prezes.

Brak gminnej dotacji był pokłosiem sytuacji sprzed lat, gdy Wicher nie rozliczył pieniędzy, które otrzymał z magistratu.

Jak mówią jednak w klubie ze Steklna, to „stare dzieje”.

- Sytuacja została już dawno wyjaśniona, a pieniądze oddane. Od kilku lat Wicher znów działa, jest o nim głośno i wpływa na promocję gminy – komentowali działacze A-klasowca, którzy po latach starań w końcu dopięli swego. Jak udało się nam dowiedzieć, Wicher otrzyma w dotację w wysokości 15 tys. zł.

- To prawda. Jesteśmy bardzo szczęśliwi gminie za tę pomoc i cieszymy się, że nasze starania oraz wyniki sportowe w końcu zostały dostrzeżone i docenione – mówi dyrektor sportowy Marek Mielniczyn.

Dotąd Wicher opierał swoją działalność na pieniądzach od prywatnych sponsorów.

- Pozwoliło to nam zbudować silny zespół, ale potrzebowaliśmy tych pieniędzy z gminy. Dzięki wsparciu władz Gryfina będzie nam lżej i będziemy mogli się rozwijać – podsumowuje Mielniczyn.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie