Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Weź udział w "Gryfińskim spacerze dendrologicznym"

Foto i opis: gmina Gryfino
Foto i opis: gmina Gryfino

- Chcesz dowiedzieć się jakie cenne drzewa rosną w naszym mieście? A może poszukujesz odpowiedzi na pytanie, które drzewo jest pełne dumy i wyniosłości? Czy topola może być długowieczna? Które drzewo nazywano drzewem sprawiedliwości? Jaki związek ma modrzew z Wenecją? Dlaczego drzewa powinniśmy szanować i cenić? A jeżeli dodamy na koniec, że będziesz mógł zobaczyć jak można prześwietlić drzewo to jest to wydarzenie dla Ciebie! - czytamy na stronie gminy Gryfino

Reklama

Urząd Miasta i Gminy Gryfino, Gazeta Gryfińska, Międzynarodowe Towarzystwo Uprawy i Ochrony Drzew oraz Pracownia Przyrodnicza Sosenka zapraszają mieszkańców Gryfina i okolic na pierwszy „Gryfiński spacer dendrologiczny”.

- Spotykajmy się w Parku Miejskim obok głazu poświęconego pamięci Stanisławy Siarkiewicz. W planie: około dwugodzinny spacer po Parku Miejskim wraz z dendrologami. Zobaczymy i omówimy co najmniej kilkanaście gatunków drzew - mówią organizatorzy.

Spacer rozpocznie się w sobotę 28 maja o godzinie 11.00, a zakończy się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gryfinie przy ul. Sportowej wspólnym ogniskiem.

- Dla pierwszych trzydziestu osób, które zapiszą się do udziału w imprezie i będą obecne przewidziano niespodzianki. Dodatkowo planujemy nagrody książkowe w kilku kategoriach: dla najliczniejszej rodziny, która pojawi się na spacerze, dla najmłodszego uczestnika, dla pary najstarszych seniorów, dla najliczniejszej grupy obcokrajowców.

Spacer poprowadzą: dr inż. Krzysztof Jankowski biegły dendrolog i rzeczoznawca Międzynarodowego Towarzystwa Uprawy i Ochrony Drzew oraz mgr inż. arch. krajobrazu Marta Klimowicz – dendrolog oraz główny specjalista do spraw diagnostyki drzew - czytamy w zapowiedzi wydarzenia.
 

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie