Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Weekendowy rozkład jazdy

Przed nami weekend sportowych emocji. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę na terenie naszej gminy odbędzie się bowiem wiele wydarzeń sportowych.


Piłkarskie emocje w Gryfinie już o godzinie 11 rozpocznie pojedynek Błękitu Pniewo z Orkanem Suchań. Mecz ten będzie istotny nie tylko dla podopiecznych trenera Arkadiusza Durmy, ale także dla Odrzanki. Orkan jest bowiem głównym przeciwnikiem zespołu z Radziszewa w walce o ligowe utrzymanie. Podopieczni trenera Piotra Bykowskiego na boisko wyjdą znając wynik starcia, gdyż pierwszy gwizdek w meczu z Gavią Choszczno zaplanowany jest na godzinę 16. Jak przyznaje Bykowski, będzie to spotkanie o życie, w którym liczy się tylko zdobycie trzech punktów. Tym bardziej, że zespół z Choszczna również zalicza się do drużyn zagrożonych degradacją.

Pisząc o piłce nożnej nie można zapomnieć oczywiście o 4-ligowym Energetyku. Po zwycięstwie na wyjeździe z Hutnikiem Szczecin, podopieczni Mariusza Kurasa wracają na swoje podwórko, by powalczyć o kolejne zdobycze z Gryfem Kamień Pomorski. Nie jest to zespół, który w przeszłości walczył o awans do 3.ligi. W bieżącym sezonie Gryf plasuje się wszak w środku tabeli, a na dodatek przegrał przed tygodniem z Vinetą Wolin aż 4:0. Nastraja to optymistycznie w kontekście gryfińskiego meczu, który zacznie się o godzinie 14. Wypada nadmienić, że przed swoją publicznością zaprezentują się też zespoły z B-klasy. Polonia Gryfino i Rybak Wełtyń zmierzą się odpowiednio z Gryfem Nowielin oraz liderem rozgrywek, Aquilą Szczecin. Jeżeli kibicom będzie mało, o godzinie 17 mogą udać się na ulicę Iwaszkiewicza, gdzie w hali sportowej Zespołu Szkół odbędzie się mecz charytatywny dla Marka Zielonki. Zmierzą się w nim drużyny wychowanków oraz podopiecznych utytułowanego szkoleniowca, a cała suma zebrana w czasie imprezy zostanie przeznaczona na schodołaz.

 

A co w pozostałych gminach?

Podobnie prezentuje się sytuacja u innych naszych ekip. Rundę wiosenną na swoim terenie zainaugurują bowiem zawodnicy z Krzywina oraz Widuchowej. Co ciekawe, KLUKS podejmie Iskrę Banie, zaś Łabędź Grota Gardno. Przynajmniej w jednym przypadku mamy więc do czynienia z hitem rozgrywek, który pokaże faworyta w walce o awans do okręgówki. Trudny pojedynek, tyle że na wyjeździe ma także Ogniwo Babinek. Prawdopodobnie nie odbędzie się za to spotkanie Czarnych Lubanowo, których rywal napisał prośbę o przesunięcie meczu na inny termin.

 
18.04 (sobota)
godz. 11.00 Błękit Pniewo – Orkan Suchań (boisko w Gryfinie)
godz. 14.00 Energetyk Gryfino – Gryf Kamień Pomorski
godz. 14.00 KLUKS Krzywin – Iskra Banie
godz. 16.00 Odrzanka Nest Paliwa Radziszewo – Gavia Choszczno
godz. 16.00 Rybak Wełtyń – Gryf Nowielin
godz. 17.00 Polonia Gryfino – Aquila Szczecin
godz. 17.00 Mecz charytatywny dla trenera Marka Zielonki (hala przy Iwaszkiewicza)
 
19.04 (niedziela)
godz. 14.00 Łabędź Gryf-hurt Widuchowa – Grot Gardno
godz. 16.00 Klon Krzęcin – Ogniwo Babinek

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie