Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

We wtorek prezentacja książki o Puszczy Bukowej

Książnica Pomorska i Nadleśnictwo Gryfino zapraszają we wtorek 24 maja 2022 o godz. 17:00 do Sali im. Zbigniewa Herberta na prezentację publikacji „Puszcza Bukowa między kulturą a naturą. Cz. I"

Reklama

Publikacja poświęcona jest historii Puszczy Bukowej, atrakcyjnemu i popularnemu wśród szczecinian kompleksowi leśnemu, jej przyrodzie i zwłaszcza ludziom, którzy przez wieki współtworzyli ten zakątek Pomorza, korzystając z jego dobrodziejstw i kształtując jego zasoby. Książka została wydana w Wydawnictwie „Chronicon” na zlecenie Nadleśnictwa Gryfino w ramach projektu Nadleśnictwa Gryfino „Puszcza Bukowa – las wielu historii”.

Podczas spotkania przedstawione zostaną prezentacje oparte na wybranych artykułach zamieszonych w tomie: redaktora książki dr. Pawła Migdalskiego (Instytut Historyczny Uniwersytetu Szczecińskiego), dr. hab. Andrzeja Janowskiego prof. PAN (Ośrodek Archeologii Średniowiecza Krajów Nadbałtyckich Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w Szczecinie) oraz dr. hab. Pawła Guta prof. US (Instytut Historyczny Uniwersytetu Szczecińskiego, Archiwum Państwowe w Szczecinie).

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie