Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

W Widuchowej powstała ekologiczna strefa relaksu [GALERIA]

Gmina Widuchowa może pochwalić się ekologiczną strefą relaksu i integracji dla mieszkańców. Utworzenie przestrzeni było możliwe dzięki realizacji projektu nagrodzonego w dobrosąsiedzkim programie „WzMOCnij Swoje Otoczenie” organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Na realizację celu przeznaczono blisko 20 tys. zł.

Reklama

Mieszkańcy Widuchowej korzystać mogą już z nowej, wspólnej przestrzeni, która staje się miejscem do relaksu i spotkań. Aby to miejsce było bardziej przyjazne mieszkańcom, zamontowano m.in. nowe ławki czy stojaki na rowery. Dodatkowo teren jest oświetlany przez lampy wykorzystujące energię słoneczną. Nasadzono również krzewy miododajne. Inwestycja ma zachęcać społeczność w każdym wieku do spędzania czasu na świeżym powietrzu i integrować mieszkańców.

Program „WzMOCnij Swoje Otoczenie” to ogólnopolski program grantowy, realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Program skierowany jest do samorządów i ich jednostek, np. przedszkoli, szkół, bibliotek czy ośrodków pomocy społecznej oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednej z siedmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Dodatkowe informacje o organizatorze i programie można znaleźć na stronie RAPORTPSE oraz WZMOCNIJOTOCZENIE.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie