Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

W Widuchowej pokazują, jak powinno się dbać o boisko [GALERIA]

Mniejsze ośrodki zawstydzają Gryfino nie tylko pod względem sportowym, ale również organizacyjnym. Tym razem zobrazujemy to na przykładzie Łabędzia Widuchowa

Reklama

Impulsem do napisania tego artykułu było zdjęcie, które władze klubu wrzuciły na swój fanpejdż. A dokładniej dwie zestawione ze sobą fotografie, obrazujące metamorfozę, jaką przeszło boisko w Widuchowej.

- Zdjęcia najlepiej ukazują stan murawy przy regularnym podlewaniu, wałowaniu i koszeniu. Ciężka praca daje wspaniałe efekty – napisali działacze Łabędzia.

 

Z prezesem Łabędzie „złapaliśmy się” w piątkowy wieczór, w momencie gdy szykował boisko do sobotniego meczu. Jak tłumaczył, stan murawy na stadionie w Widuchowej jest efektem kilkuletniej pracy wielu osób.

- Ostatnie dwa lata to kilka inwestycji na naszym stadionie. Zaczęło się od studni, która była naszym marzeniem. Tu środki pozyskaliśmy z „Fundacji pod Aniołem". Gdy już powstała studnia całą swoją uwagę skupiliśmy na poprawie murawy, zwłaszcza że panowała susza, więc cały czas staraliśmy się podlewać boisko. Zaczęło to powoli przynosić efekty – mówi Karapulka, pokazując, że to żadna filozofia, tylko sumienna i konsekwentna praca kilku osób.

 

Cały artykuł znajduje się w Gazecie Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (1)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji
  1. rafał

    rafał

    (40 komentarzy) 1 0

    Dobra robota! Może wydajcie jakiś poradnik. Myślę, że jest zapotrzebowanie :)

    Odpowiedz Zgłoś

Logowanie