Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

W Wełtyniu budują domy w jeden dzień

Autor: Kamil Miler

Sołtys Wełtynia zaprosił nas na plac budowy nowej nieruchomości w wiosce. Przy ul. Polnej powstaje energooszczędny dom. Montaż gotowych elementów rozpoczął się dziś i jeszcze dziś ma się zakończyć

Reklama
Reklama

- Dziś rano nie było jeszcze żadnej ściany, a teraz już kończą stawianie piętra. Takiego domu u nas jeszcze nie było. Niesłychane – mówi sołtys Wełtynia, Leszek Jaremczuk, namawiając nas, abyśmy odwiedzili miejsce inwestycji.

Na miejscu zameldowaliśmy się po godz. 14.00. Właściciel z boku obserwował proces budowlany. Chociaż pierwsze elementy pojawiły się po godz. 7.00 rano, panowie powoli kończyli, co widać na zdjęciach.

- Nam do wykonania zostanie tylko biały montaż i podłogi – mówi zadowolony właściciel, doglądający montażu od początku do końca.

Na nasze pytanie, dlaczego zdecydował się na zakup modułowego domu, bez chwili zastanowienia odparł, że istotny wpływ miała cena. 449 tysięcy złotych brutto kosztuje dom o powierzchni 111 m2 powierzchni użytkowej (139 m2 powierzchni „po podłodze”).

- To tyle co mieszkanie w Szczecinie – mówi.

Dom stawia firma Sendom z województwa Pomorskiego. Na miejscu wymieniliśmy kilka zdań również z przedstawicielem wykonawcy.

- Konstrukcja ścian modułowych jest drewniana, wypełniona wełną mineralną, obłożona farmacellem i tynkiem silikonowym. Ma 34,5 cm grubości – mówi nam na miejscu pracownik Sendomu, dodając, że to bardzo energooszczędny dom.

Zapytaliśmy również o termin realizacji inwestycji. Okazuje się, że jeśli podpisalibyśmy umowę w maju, dom powinien być gotowy w listopadzie, najpóźniej w grudniu tego roku.

Właścicielom domu życzymy udanej parapetówki.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie