Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

W sobotę święto chleba, pierogów i dyni

Mieszkańcy gminy Widuchowa mogą mieć problem z wyborem. W sobotę 18 września, na wspomnianym terenie, odbędą się bowiem dwie ciekawe imprezy

Reklama

O godzinie 11.00 warto zajrzeć do widuchowskiego Zielonego Zakątka, gdzie królować będą wypieki oraz pierogi. Nie może być inaczej, wszak tego dnia mieszkańcy miasteczka będą celebrować Widuchowskie Święto Chleba i Pierogów.

- Głównym punktem programu będą warsztaty pieczenia chleba w piecu chlebowym. Uczestnicy dostaną możliwość wykonania swojego chleba. Każdy uczestnik weźmie też udział w degustacji różnych rodzajów chleba. Liczba uczestników to maksymalnie piętnaście – akcentują organizatorzy.

Analogicznie zorganizowane zostaną warsztaty lepienia pierogów z akcentem na przepisy z kuchni kresowej. Ponadto odbędzie się wystawa plenerowa „Manufaktura Mąki – powrót do tradycji”.

- W ramach tego punktu pokażemy dawny, tradycyjny sprzęt do produkcji mąki i chleba. Ponadto przedstawiona zostanie historia młyna wodnego ze starych widuchowskich pocztówek z kolekcji Janusza Kulki – mówią przedstawiciele Grupy Inicjatywnej.

Zapisy na warsztaty przyjmowane są pod numerem: 734-186-560.

Nie będzie to jedyna sobotnia atrakcja. Tego samego dnia Koło Gospodyń Wiejskich „Wilczy Żar” zaprasza na Święto dyni.

- Znając kreatywność Pań szykuje się dobra zabawa i wybitne jedzenie – uznają władze gminy, zapraszając nie tylko do Widuchowej, ale też do Żarczyna.

Przy dobrym rozplanowaniu czasu, wizyta w obu miejscach będzie możliwa. Święto dyni rozpocznie się bowiem o godzinie 13.00.

Poza stoiskami gastronomicznymi przewidziane są atrakcje dla dzieci oraz Mobilny Punkt Szczepień, zbiórka pieniędzy dla Michałka i zabawa taneczna.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie