Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

W powiecie gryfińskim zamieszkało 121 dzieci z ukraińskich domów dziecka. Potrzebują ubrań

- Dzisiaj przyjechało do Morynia 121 dzieci z domu dziecka z Żytomierza na Ukrainie - przekazała dziś za pośrednictwem mediów społecznościowych Katarzyna Potapińska

Reklama

Żytomierz to miasto położone około 140 kilometrów na zachód od Kijowa. To kolejne ukraińskie miasto, które zostało zamienione przez Rosjan w ruinę.

- Tu w Żytomierzu zostało zniszczonych kilkanaście domów, ludzie, którzy zostali bez niczego - przekazał za pośrednictwem anteny TVN24 reporter Wojciech Bojanowski (reportaż znajduje się tutaj).

Trwa ewakuacja ludności. Ewakuowano również żytomirskie domy dziecka. Podopieczni jednego z nich trafili dzisiaj do miejscowości, która znajduje się na południu powiatu gryfińskiego.

- 121 dzieci z domu dziecka dach nad głową znalazło w Centrum Konferancyjno-Wypoczynkowym "Szafir" w Moryniu. Rzeczy potrzebne na już: środki czystości, ręczniki, ubrania popakowane według rozmiarów. Dzieci w wieku od 6 do 17 lat. Proszę o dostarczanie rzeczy do sali konforrncyjnej w "Szafirze" - zaapelowała pani Katarzyna.

 

 

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie