Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

W niedzielę inauguracja GLHA. Zaczną od... szóstej kolejki

Halowe granie wraca do Gryfina. W niedzielę czekają nas pierwsze emocje. Wtedy rozegrana zostanie bowiem… szósta kolejka poprzedniego sezonu

Reklama

Wielu mogło już zapomnieć, ale ubiegłoroczna edycja Need Finance GLHA nie została zakończona. Lokalni futsaliści rozegrali pięć kolejek, nie wiedząc, że spotkania z 20 grudnia 2020 roku będą ostatnimi. Na początku kolejnego roku wprowadzone zostało obostrzenia, które zawiesiły rozgrywki.

- Później stało się jasne, że ze względu na terminy i zbliżającą się rundę wiosenną na boiskach, nie uda nam się dokończyć sezonu – przypomina Przemysław Urbański, licząc, że w tym roku będzie inaczej.

Co prawda wskaźnik liczby zachorowań jest coraz wyższy, lecz na razie rząd nie wykonał żadnych ruchów, sugerujących, że sport amatorski znów zostanie „zamknięty”. Dlatego też uczestnicy gryfińskiej halówki spotkają się już w najbliższą niedzielę (28 listopada). Nie odbędzie się jednak wówczas inauguracja nowego sezonu.

- Podjęliśmy decyzję o tym, że dokańczamy poprzednie rozgrywki. Tak będzie uczciwie i bezpiecznie, bo nawet jeśli pojawią się pewne przesunięcia, łatwiej będzie nam nadrobić zaległości – mówi organizator.

Taki ruch dostarcza też jednak problemów.

 

Więcej w Gazecie Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie