Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

W Hermesie grali w badmintona - mówi Stanisław Koperski

Hermes Gryfino to nie tylko lekkoatletyka i gimnastyka. W przeszłości klub prowadził szkolenie w ramach kilku innych dyscyplin, w tym tak „egzotycznych”, jak badminton. Opiekunem sekcji był Stanisław Koperski, który z okazji 60-lecia Hermesa, podzielił się z nami swoimi wspomnieniami

Reklama

W Dolnej Odrze rozgrywano zawody międzywydziałowe w niemal każdej dyscyplinie: w tenisie stołowym i ziemnym, w piłce nożnej. Popularne było też ringo i właśnie badminton, który miał nawet swoją amatorską sekcję.

Nie byłem żadnym fenomenem, ale przez cztery lata z rzędu wygrywałem rozgrywki. Kolega namówił mnie wtedy, bym zrobił kurs instruktora badmintona. Nie wydawało mi się to potrzebne, ale przekonał mnie mówiąc, że będę mógł prowadzić zajęcia z młodzieżą w szkołach. Kurs odbył się w Szczecinie. Uzyskałem uprawnienia i zacząłem tworzyć pierwszą grupę w Żabnicy, gdzie miałem znajomego dyrektora.

Nie były to zajęcia pozaszkolne. Od początku działalności, a był to 1987 rok, funkcjonowaliśmy w ramach Hermesa Gryfino. Do klubu przyjął nas Jan Podleśny i otoczył dużym wsparciem. Klub kupił dla nas nawet rakietki. To były popularne wtedy „łastoczki” ze Związku Radzieckiego.

 

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie