Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Usuwali Barszcz Sosnowskiego

Na terenie gminy Stare Czarnowo prowadzone były prace związane z usuwaniem Barszczu Sosnowskiego

Reklama

Ta pochodząca z rejonu Kaukazu, roślina rozprzestrzeniła się na rozległych obszarach Europy środkowej i wschodniej, gdzie stała się rośliną inwazyjną. Gatunek okazał się bardzo kłopotliwym przybyszem, ze względu na zagrożenie jakie stanowi dla ludzi, jest niezwykle trudny do zwalczenia, powoduje degradację środowiska przyrodniczego i ogranicza dostępność terenu.

- W roku bieżącym prace związane z likwidacją Barszczu Sosnowskiego zostały przeprowadzone na łącznym obszarze 2 ha, w obrębach Kołbacz i Stare Czarnowo. Pomimo tego, że teren występowania rośliny jest trudno dostępny i zakrzaczony, wszystkie zabiegi wykonane zostały rzetelnie i skutkowały widocznym spadkiem populacji Barszczu Sosnowskiego - przekazuje wójt Marzena Grzywińska.

Zadanie realizowane było przy wsparciu finansowym w 50% ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz w 50% ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Całkowita wartość umowy dotyczącej wykonania ww. zadania wynosiła 7 776,00 zł, w tym kwota dotacji z WFOŚiGW 5 832,00 zł.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie