Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Uratowali życie starszej pani

Autor: OSP Banie

Dzisiaj rano OSP Banie została wysłana do płonącego domu w Swobnicy. W porę dotarli na miejsce ratując życie starszej kobiecie.

Reklama

Oto komunikat OSP Banie:

Dziś o godzinie 6:20 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru piwnicy w jednym z budynków w miejscowości Swobnica. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, zastaliśmy rozwinięty pożar piwnicy, który przez okna wydostawał się na zewnątrz. Po dokonaniu rozpoznania strażacy rozpoczęli działania od ewakuacji jednej osoby znajdującej się w budynku. Ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych wydostali z zadymionego budynku starszą panią. Następnie po odłączeniu zasilania do budynku, roty w aparatach przystąpiły do gaszenia pożaru. Z uwagi na bardzo duże zadymienie dojście do pomieszczenia objętego pożarem było bardzo utrudnione. Strażacy wyposażeni w kamerę termowizyjną zlokalizowali pożar. Zadymienie było tak duże, że mimo, iż pożar miał miejsce w piwnicy dym wydobywał się z poddasza. W akcji uczestniczyły następujące siły i środki: OSP Banie , OSP Długo Gryfińskie, JRG Gryfino.

Podczas działań na miejsce pożaru dowożone były butle do aparatów powietrznych z KPPSP Gryfino. Z uwagi na specyfikę pożaru działania od początku do końca były prowadzone w aparatach ochrony dróg oddechowych. Na miejsce przybył również zespół ZRM, który przebadał osobę wyciągniętą z mieszkania. Akcja trwała 3 godziny.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie