Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Ulica Szkolna jeszcze nie teraz

9 czerwca Powiat Gryfiński ogłosił przetarg na budowę m.in. długo wyczekiwanej ul. Szkolnej w Żabnicy. Po poznaniu ofert unieważniono jednak przetarg

Reklama

Powiat Gryfiński z pierwszego rzutu Rządowego Fuduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych otrzymał 4,75 mln zł dotacji na przebudowę trzech dróg – w Chojnie, w Mieszkowicach oraz w Żabnicy (ul. Szkolna).

Okazało się, że do starostwa wpłynęła tylko jedna oferta. Potencjalny wykonawca zaproponował 13 mln zł za wykonanie wszystkich trzech zadań. Nasz samorząd planował przeznaczyć na realizację robót 5 mln zł. Różnica była więc znacząca, dlatego w miniony czwartek zarząd powiatu zdecydował się na unieważnienie postępowania i ogłoszenie przetargu na nowo w sierpniu. Zakres prac ma być zmodyfikowany, być może pozwoli to osiągnąć mniejszą kwotę w przetargu.

- Pracujemy nad zmianami, które obniżą koszty inwestycji. Dotyczy to głównie technologii wykonania oraz zastosowanych materiałów – powiedział Arkadiusz Durma, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami w Starostwie Powiatowym w Gryfinie.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie