Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

UKS Energetyk Junior Gryfino jak Grot Gardno

PZPN ogłosił listę klubów, które otrzymały „Zielony Certyfikat”. Wśród nich znalazły się trzy działające na terenie powiatu gryfińskiego: UKS Energetyk Junior Gryfino, Grot Gardno i M-GOL Chojna

Reklama

Po raz pierwszy certyfikację przeprowadzono blisko trzy lata temu. PZPN przyznawał wówczas odznaki: złotą, srebrną oraz brązową. Beneficjentem związkowej klasyfikacji był UKS Energetyk Junior Gryfino, który otrzymał Brązowy Certyfikat. Nie zdołał jednak utrzymać tego poziomu, przez co utracił gwiazdkę. Gryfiński klub nie był jednak w tym względzie odosobniony.

- Do tej pory podmioty ubiegające się o certyfikat musiały przejść przez bardzo wymagającą ścieżkę formalną. O ile dla większych akademii i klubów była to misja wykonalna, to już mniejsze, lokalne ośrodki często nie były w stanie sprostać narzuconym kryteriom – tłumaczą działacze Polskiego Związku Piłki Nożnej, który zaproponował nowy podział.

Certyfikacja Elite została na dotychczasowych poziomach: złotym, srebrnym oraz brązowym. Od maja funkcjonuje dodatkowo Certyfikacja Grassroots, na poziomie zielonym.

- Na poziomie Zielonym szkółki muszą spełnić kilka kryteriów, są one jednak znacząco mniejsze niż te obowiązujące w certyfikacji na poziomie: brązowym, srebrnym i złotym. Nowopowstały poziom zielony jest skierowany w szczególności do małych, lokalnych klubów – informuje PZPN.

 

Więcej w Gazecie Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie