Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Uczta w Chwarstnicy. Nasze gospodynie gotowały najlepiej!

Autor: Gmina Gryfino

Za nami kolejne kolorowe wydarzenie w gminie Gryfino. W Chwarstnicy odbyła się Kulinarna Bitwa Regionów, podczas której rywalizowały ze sobą koła gospodyń wiejskich z powiatu gryfińskiego. Zwyciężyli gospodarze, tym samym awansując do wojewódzkiego finału

Reklama

Za organizację imprezy w Chwarstnicy odpowiadał nie tylko GDK, ale przede wszystkim Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Ma ona na celu wyłonienie najbardziej zdolnego kulinarnie Koła Gospodyń Wiejskich w kraju. Rywalizacja podzielona jest na wiele etapów. Do powiatowego finału zakwalifikowało się 13. kół gospodyń wiejskich z naszego regionu. Gminę Gryfino reprezentowały KGW z Chwarstnicy i z Daleszewa. To właśnie panie z Chwarstnicy przygotowały najlepsze potrawy i przeszły do finału wojewódzkiego, zachowując szansę na awans do wielkiego finału krajowego.

Co istotne, w imprezie mógł uczestniczyć każdy, degustując wielu kulinarnych dzieł.

- Miłośnicy smacznej, zdrowej i tradycyjnej kuchni mogli w Chwarstnicy popróbować wyśmienitej kuchni serwowanej przez Koła Gospodyń Wiejskich z obszaru powiatu gryfińskiego. W wydarzeniu udział wzięli mieszkańcy naszej gminy i goście spoza niej (pozdrawiamy rowerzystów przybyłych trasą #BlueVelo!) – informują władze gryfińskiego samorządu, których nie mogło zabraknąć tego dnia w Chwarstnicy, na miejscu pojawił się również poseł Michał Jach.

Biesiadowanie w Chwarstnicy było przedsmakiem przed tegorocznymi dożynkami w gminie Gryfino, które odbędą się 27 sierpnia w Wysokiej Gryfińskiej.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie