Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Uchodźcy z Ukrainy cały czas docierają do powiatu gryfińskiego [RAPORT]

Wbrew ciszy, która zapanowała w "temacie", w naszym mieście i regionie cały czas przebywa sporo uchodźców, którzy potrzebują pomocy

Reklama

Mniejsza „medialność tematu” wynika też z faktu, że lokalne władze przestały informować o zbiórkach i innych akcjach pomocowych. Nie oznacza to jednak, że nie są one prowadzone.

- Cały czas funkcjonuje nasz magazyn, który znajduje się w szkole w parku. Przyjmujemy dary, z tym że nie potrzeba już ubrań, tylko produkty spożywcze i chemiczne pierwszej potrzeby – usłyszeliśmy w Starostwie Powiatowym.

Funkcjonujący w jego murach Wydział Zarządzania Kryzysowego, od początku akcji zajmował się m.in. zbieraniem danych o przyjezdnych. To również nie uległo zmianie. Każde ruchy (zarówno w jedną, jak i w drugą stronę) są ewidencjonowane, dzięki czemu z dokładnością określić można liczbą Ukraińców, którzy schronili się w naszym regionie przed wojną. Wbrew pozorom, ich liczba nie maleje.

- Nie odnotowujemy w tym względzie spadków. Liczba uciekinierów wojennych utrzymuje się na stałym poziomie. Jest tu widoczna stała rotacja. Część wraca do ojczyzny, ale za to przyjeżdżają nowe osoby. Na terenie powiatu gryfińskiego przebywa aktualnie 2026 uchodźców – wylicza inspektor Krzysztof Krawczyk z WZK, podając konkretne wyliczenia przy każdej z gmin powiatu.

 

Więcej w Gazecie Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie