Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

TYLKO U NAS! Pożar w bloku przy ul. Opolskiej! [VIDEO + GALERIA]

Na balkonie bloku należącego do GTBS zaprószył się ogień. Szybko zajął elewację. Istniało duże ryzyko poważnego pożaru. Na szczęście zanim przyjechały wozy bojowe PSP, do gaszenia przystąpili mieszkańcy, dzięki którym być może udało się uniknąć eskalacji pożaru.

Reklama

Nasz dziennikarz jak zwykle jako jedyny z lokalnych mediów przebywał na miejscu zdarzenia. Pojawiliśmy się przy budynku przy ul. Opolskiej 9-19 tuż po przybyciu straży pożarnej. Strażacy po dogaszeniu ognia na balkonie musieli rozebrać część elewacji, która również zaczęła się palić. Ogień wszedł pod tynk, dlatego konieczne było rozcięcie go i ugaszenie niedopalonego styropianu. Co istotne, po przybyciu strażacy nie mogli od razu ruszyć do akcji z wężami, bo okazało się, że w pobliżu nie ma hydrantu z wodą!

- To skandal – mówi jeden z mieszkańców.

To właśnie sąsiedzi zapobiegli rozprzestrzenianiu się ognia na pozostałą część budynku.

- Wyszedłem na balkon i zobaczyłem dym. Gdy zerknąłem w dół, zauważyłem, że u sąsiada pode mną, czyli na parterze, pali się balkon. Szybko skrzyknąłem kolegów i ruszyliśmy z wiadrami do gaszenia. Zadzwoniliśmy też po straż, ale przyjechała dopiero po jakimś czasie – mówi osoba, która jako jedna z pierwszych gasiła ogień.

- Ja również wyszedłem na balkon, bo żona powiedziała, że czuje jakby coś się paliło. Momentalnie przyłączyłem się do gaszenia – mówi sąsiad z klatki obok.

Na miejscu przez kilkanaście minut całą sytuację relacjonowało kilku przemoczonych mężczyzn, którzy bez wątpienia swoją postawą zyskali uznanie w oczach sąsiadów.

Właściciel mieszkania pojawił się na miejscu zdarzenia już po ugaszeniu ognia. Nie przebywał wówczas w mieszkaniu. Nieznana jest przyczyna zaprószenia ognia.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie