Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Trzymiesięczny areszt dla nożownika z Kwadratu

W tym miejscu 17 grudnia ugodzono nożem 39-latka
W tym miejscu 17 grudnia ugodzono nożem 39-latka

Dwa dni po tym jak ugodzono nożem 39-letniego Witolda policja schwytała podejrzanego o ten czyn. Postawiono mu już zarzut i najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Reklama
Reklama

Poniżej fragment komunikatu przesłanego nam z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Prokuratura Rejonowa w Gryfinie prowadzi postępowanie w sprawie usiłowania zabójstwa mężczyzny w dniu 17 grudnia 2021 r. w Gryfinie, poprzez zadanie mu ciosu nożem w okolice górnej lewej części klatki piersiowej, co spowodowało ranę kłutą długości 10 cm i obrażenia ciała w postaci przebicia śledziony, żołądka i płuca, lecz zamierzonego celu nie osiągając z uwagi na pomoc udzieloną pokrzywdzonemu, tj. o czyn za art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 148 § 1 k.k.

Jak dotychczas ustalono, pokrzywdzony został znaleziony w dniu 17 grudnia 2021 r. około godz. 18.40 przez dwóch mężczyzn, którzy po stwierdzeniu, że posiada on ranę wezwali pogotowie. Pokrzywdzony został przewieziony w stanie ciężkim do szpitala w Szczecinie, gdzie udzielono mu pomocy i przeszedł zabiegi operacyjne. Wymieniony przebywał w stanie śpiączki farmakologicznej przez dwa tygodnie i zmarł 31 grudnia 2021 r.

W wyniku pracy wykrywczej funkcjonariuszy policji, podejrzany został zatrzymany w dniu 19 grudnia 2021 r. i ogłoszono mu zarzuty o czyn z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 148 § 1 k.k. Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Gryfinie zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Po przeprowadzeniu sądowo-lekarskiej sekcji zwłok pokrzywdzonego i ustalenia bezpośredniej przyczyny zgonu, zostanie rozważona zmiana kwalifikacji prawnej zarzutu stawianego podejrzanemu na czyn z art. art. 148 § 1 k.k.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie

Alicja Macugowska-Kyszka

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie