Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Trzymają gardę i nie wymiękają

Bokserzy Gardy Chojna wywalczyli w tym roku dwa medale mistrzostw kraju. Dawid Tkacz złoto, zaś Krystian Miecznikowski brąz. To świetna okazja, by opowiedzieć o obu zawodnikach oraz klubie, którego barwy reprezentują

Reklama

Ulica Władysława Andersa w Chojnie znajduje się na terenie dawnego lotniska. Jeden z tamtejszych hangarów został przerobiony na siedzibę Gardy Chojna. Ćwiczący mogą skorzystać nie tylko z ringu, czy szesnastu worków bokserskich.

Klub z południa powiatu ma w pełni wyposażoną siłownię, bieżnię, a nawet małą saunę. W planach jest wybudowanie nowej, „pełnowymiarowej, rosyjskiej bani”, która będzie znajdować się na zewnątrz i służyć miejscowym pięściarzom przez cały rok. Podobnie jak nowy, kryty ring. Garda stale się rozwija, bo ma dla kogo. Każdego popołudnia w salce robi się tłoczno. Klub zrzesza ponad trzydziestu zawodników. Ich motywacje są rozmaite.

- Większość trenuje dla siebie. Mowa zarówno o młodzieży, jak i starszych mężczyznach, którzy chcą się poruszać i podłapać trochę techniki. Z całego grona moich podopiecznych do boksu „nadają się” jednak dwie osoby – komentuje Jarosław Przygoda.

W jego słowach nie ma złośliwości. Surowa ocena wynika z pragmatyzmu i doświadczenia. Świadczy o nim jego CV i lista podopiecznych, wśród których znajdują się medaliści największych międzynarodowych imprez. W latach 2016-18 był trenerem reprezentacji Polski w boksie. Pod jego wodzą Oskar Kopera wywalczył brązowy medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Roseto degli Abruzzi w 2018 r. Rok wcześniej, to samo w tureckiej Antalayi uczynił Damian Durkacz, który kilka miesięcy temu, jako jedyny polski bokser uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

 - To nie jest lekki sport. Aby coś osiągnąć w boksie trzeba mieć predyspozycje i oddać się bezwarunkowo treningom. Dobry pięściarz musi być bowiem szybki, silny, świetny wydolnościowo i mocny psychicznie. Dlatego tak trudno wyszkolić wartościowego zawodnika – tłumaczy Przygoda.

 

Więcej w Gazecie Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie