Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Trzyletni Wiktorek potrzebuje pomocy

Wiktor Kozak ma zaledwie trzy latka, a przeżył już wiele gorzkich chwil. Młody mieszkaniec Trzcińska-Zdroju cierpi na zrośnięcie przełyku z przetoką tchawiczo-przełykową, wrodzone wady rozwojowe przełyku wrodzone zapalenie płuc oraz wrodzone wady aorty

Reklama

- Jeszcze zanim mogłam utulić moje dzieci, wiedziałam, że jedno z moich bliźniąt urodzi się chore. Nie wiedziałam tylko, jak potworny wymiar kary wymierzył mu los... - mówi mama chłopca.

Wiktor urodził się bez przełyku. Już w drugiej dobie przeszedł operację, a dwanaście dni później kolejną. Jak przyznaje jego mama, umierałam o niego ze strachu. Był bowiem mały i kruchy...

- Kolejną bitwę o życie Wiktorek musiał stoczyć trzy miesiące po narodzinach. Synek przeszedł wtedy operację serca. I mimo że tyle bólu przeszedł, nasza sytuacja wciąż wyglądała tragicznie... Każda próba jedzenia doprowadzała do zapalenia płuc. We wrześniu kiedy synka przetransportowano do innego szpitala, okazało się, że przełyk całkowicie się zrósł i konieczna była reoperacja. Po niej Wiktor przez miesiąc był w śpiączce farmakologicznej! - kontynuuje swoją opowieść.

Po operacji Wiktorek długo dochodził do siebie.

- Miał straszny problem z nauką jedzenia. W grudniu 2018 roku wypisany został do domu, lecz tylko na 3 tygodnie, ponieważ zdiagnozowano u niego zachłystowe zapalenie płuc, którego nie mogliśmy zwalczyć lekami. Czekała nas kolejna podróż do szpitala we Wrocławiu, w celu ostrzyknięcia przetoki, co musieliśmy powtórzyć trzykrotnie. Nasze życie stoi pod znakiem walki o zdrowie Wiktora i w tej walce, mimo że brakuje nam sił, nigdy się nie poddamy. Proszę, pomóż nam! - apeluje mama trzylatka.

Link do internetowej zbiórki znajduje się TUTAJ.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie