Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Trwa sesja Rady Miejskiej [VIDEO]

Przed chwilą radni rozpoczęli sesję Rady Miejskiej w Gryfinie w trybie zdalnym. Czym się dziś zajmą?

Reklama

•• Z punktu widzenia młodych rodziców ciekawie zapowiada się jeden z pierwszych punktów – dotyczący ustalenia zasad i kryteriów rekrutacji do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Zmiany mają sprawić, że wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole, może być złożony do nie więcej niż trzech wybranych jednostek oświatowych. We wniosku trzeba będzie określić kolejność wybranych przedszkoli lub szkół podstawowych w porządku od najbardziej do najmniej preferowanych.

•• Ostatnim punktem obrad będzie projekt uchwały regulującej wynagrodzenie burmistrza Sawaryna, do poziomu ustawy, które wskazała konkretne progi 17 września… 2021 roku.

- Zgodnie z nowym brzmieniem przepisu maksymalne wynagrodzenie burmistrza Gminy Gryfino […] nie będzie mogło przekroczyć w okresie miesiąca 11,2-krotności kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Reklama

Komentarze (3)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji
 1. Piorun

  Piorun

  (94 komentarze) 2 2

  Nie jest łatwo przez to przebrnąć. Dużo złośliwości. Dobrze, że zakończyli przeboje z wypłatą burmistrza, bo to jakieś kuriozum było.

  Odpowiedz Zgłoś
 2. Cooler

  Cooler

  (84 komentarze) 4 3

  Piorun: Nie jest łatwo przez to przebrnąć. Dużo złośliwości. Dobrze, że zakończyli przeboje z wypłatą burmistrza, bo to jakieś kuriozum było.
  No nareszcie. Gdyby to te pasożyty miały dostać kasę to ok, ale jak ktoś inny, kogo nie lubią to już inna bajka. Kuriozum jest wtedy gdy podrzędny nauczyciel zostaje przewodniczącym rady i odbija mu szajba na punkcie władzy. To uczeń Piłata to trzeba pamiętać. Do oceny działań burmistrza są wyborcy a nie te przygłupy z rady.

  Odpowiedz Zgłoś
 3. Piorun

  Piorun

  (94 komentarze) 2 1

  Cooler: No nareszcie. Gdyby to te pasożyty miały dostać kasę to ok, ale jak ktoś inny, kogo nie lubią to już inna bajka. Kuriozum jest wtedy gdy podrzędny nauczyciel zostaje przewodniczącym rady i odbija mu szajba na punkcie władzy. To uczeń Piłata to trzeba pamiętać. Do oceny działań burmistrza są wyborcy a nie te przygłupy z rady.
  AMEN.

  Odpowiedz Zgłoś

Logowanie