Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Trochę kultury w Binowie

Zbliża się druga edycja „Wiosennego Festiwalu Kultury i Tradycji”. W Binowie, gdzie 10 czerwca odbędzie się wydarzenie, przewidziano moc atrakcji dla wszystkich uczestników. W organizację imprezy włączył się Urząd Gminy w Starym Czarnowie.

Reklama

Gmina w ramach wspierania działań z zakresu kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa przeznaczyła na przygotowanie i przeprowadzenie festiwalu 4,8 tys. zł. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Binowa.

- W naszej gminie nie brakuje miejsc, które warto zobaczyć, oraz gdzie zagląda kultura i sztuka. Dobrze, że potrafimy wypełnić tę przestrzeń pomysłami na organizację różnych przedsięwzięć dla mieszkańców. Propozycja binowskiego stowarzyszenia jest jednym z takich właśnie przykładów – podkreśla wójt Starego Czarnowa, Marzena Grzywińska.

Festiwal odbędzie się 10 czerwca br. Początek o godzinie 12.00. W programie imprezy przewidziano atrakcje dla każdej grupy wiekowej. Zorganizowany zostanie m.in. Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Ponadto miłośnicy gotowania będą mogli wystąpić w konkursie kulinarnym, a na scenie zaprezentuje się zespół Okay Band oraz młodzież z naszej gminy.

 - Liczymy na frekwencję i dobrą pogodę, bo przygotowujemy interesującą wystawę historyczną, opowiadającą dzieje Binowa oraz wystawę rękodzielnictwa. Wszystkim uczestnikom zapewniamy smaczny poczęstunek - zaznacza przewodniczący Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Binowa, Piotr Paczkowski.

W konkursach kulinarnych oraz turnieju piłki siatkowej przewidziane są nagrody dla najlepszych. Zgłoszenia do nich przyjmowane będą do 31 maja br. Chętnych do udziału w konkursie kulinarnym zachęcamy do kontaktu z sołtys Binowa Hanną Cembik (tel. 693 909 536). Z kolei zespoły chcące wziąć udział w siatkarskich zmaganiach prosimy o kontakt z Mieczysławem Koprowskim (tel. 609 303 567).

dost.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie