Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama

Transgraniczny odwołany. Odbędzie się jednak Bieg Niepodległości

Dla sympatyków masowego biegania mamy dwie informacje. Do skutku nie dojdzie październikowy Bieg Transgraniczny. Trwają za to zapisy na inne, jesienne wydarzenie sportowe

Reklama

Jak wiadomo, Bieg Transgraniczny posiada dwie odsłony: majową i październikową. Każda z nich organizowana jest przez inne osoby. Bieg majówkowy - przez Polaków, zaś ten w październiku - przez Niemców.

Jest to o tyle istotne, że nasi zachodni sąsiedzi, zapewne z powodu pandemii koronawirusa, postanowili odwołać tegoroczną edycję. Zawodnicy nie pobiegną więc 3 października. Miesiąc później odbędą się jednak inne, kultowe już zawody.

Prze kilkoma dniami organizatorzy poinformowali bowiem, że otwierają zapisy na Bieg Niepodległości 2021.

- 4. Gryfiński Bieg Niepodległości 11 listopada 2021 r. odbędzie się. A przynajmniej na chwilę obecną, bo jak pamiętamy rok temu został odwołany dwa dni przed startem. W tym roku wracamy na trasę po mieście, znaną z pierwszej i drugiej edycji, trwają już rozmowy ze służbami, regulamin jest na ostatniej prostej. Wszystko jest na dobrej drodze. A przynajmniej na chwilę obecną. Szczegóły niebawem – czytamy w komunikacie.

Zapisy prowadzone są za pośrednictwem strony: www.biegniepodleglosci-gryfino.pl.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie