Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Teatr Ego Vu w rozjazdach

Znane gryfinianom spektakle teraz poznają widzowie w całej Polsce
Znane gryfinianom spektakle teraz poznają widzowie w całej PolsceAutor: MARIUSZ STRZELCZYK

Trwa gorący czas dla gryfińskich tancerzy. W maju, czerwcu i lipcu zespół zaprezentuje się podczas kilku znaczących festiwali w kraju.

- Po koncercie premier Teatru Tańca Ego Vu, podczas którego prezentowaliśmy nowe spektakle zespołu, przyszedł czas na ich pokazy w Polsce - informuje Eliza Hołubowska, szefowa zespołu. - Najbliższą okazją będzie III Ogólnopolski Festiwal Alternatywnych Teatrów Tańca w Słupsku - dodaje.

Już w najbliższy weekend Teatr tańca Ego Vu zaprezentuje tam trzy spektakle, choreografie przygotowane na dwoje tancerzy. Zatańczą w nich Eliza Hołubowska, Ewelina Tołyż, Julia Lewandowska, Joanna Buśko, Monika Barańska i Maja Szymkowiak. W tym samym czasie młodsza grupa Ego Vu weźmie udział w Powiatowym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Tanecznych w Gryfinie.

Z kolei 30 maja gryfińscy tancerze zaprezentują się w niemieckim Uckermärkischen Bühnen Schwedt. Podczas specjalnego koncertu inicjującego działalność tamtejszej sceny plenerowej, pokażą się w kilku odsłonach, które stanowić będą wyjątki ze spektakli niemieckiego teatru z udziałem naszych tancerzy oraz produkcje przygotowane przez E. Hołubowską specjalnie z myślą o tym wydarzeniu.

Kolejne plany to prezentacja podczas festiwali Scena Tańca w Łodzi i Space w Toruniu w czerwcu oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralna Elipsa Kreatywności w Policach w lipcu.

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie