Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Te opaski mogą uratować życie

Foto: gmina Gryfino
Foto: gmina Gryfino

Trwa program „Korpus Wsparcia Seniorów”, na rok 2022, w ramach którego 50 seniorów z Gminy Gryfino otrzymało już swoje opaski

Reklama

Ich przekazanie odbyło się 26 lipca w Centrum Aktywności Lokalnej w Gryfinie. Podczas spotkania seniorzy, a także ich opiekunowie zostali przeszkoleni z obsługi opasek.

- Opaska m.in monitoruje podstawowe funkcje życiowe i posiada usługę darmowego wsparcia telecentrum, gdzie całodobowo dyżurujący operatorzy natychmiastowo zareagują na powstałe zagrożenie zdrowia lub życia. W momencie zagrożenia życia operatorzy skontaktują się z seniorem, powiadomią rodzinę a w sytuacji wymagającej natychmiastowej reakcji - wyślą odpowiednie służby ratownicze - poinformowały władze gminy.

Program jest finansowany ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Na realizację programu Gmina Gryfino otrzymała środki finansowe w wysokości 119 600 zł.

- Adresatami Programu są osoby w wieku 65 lat i więcej, którzy mają problem w codziennym funkcjonowaniu ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwo domowe lub mieszkające z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia. Rekrutacja nadal trwa, wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gryfinie 91-416-25-27 - czytamy w notce prasowej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie