Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Taniec, teatr, plastyka a od poniedziałku "Lwy i lwiątka"

źródło: GDK
źródło: GDK

Przypominamy, że w Gryfińskim Domu Kultury i jego filiach trwają letnie zajęcia w ramach akcji "Twórcze Wakacje". Młodzi uczestnicy mają do wyboru wiele aktywności artystycznych. Prezentujemy krótkie sprawozdanie przygotowane przez GDK

Reklama

Od 11 do 15 lipca 2022 wiele działo się w Pracowni Plastycznej Deseń. Instruktorka Elżbieta Narzekalak przygotowała zajęcia pn. „Wyobraźnia nie zna granic - tworzenie struktur trójwymiarowych". W ramach warsztatów uczestnicy poznawali techniki tworzenia struktur na płaszczyźnie kartonowej. Pracowano z pastą strukturalną. Uzyskane elementy były później komponowane w większą całość tworzącą ścienną kompozycję.

Od 11 do 15 lipca odbywały się także zajęcia teatralne, które poprowadziła Klara Gmitert. Instruktorka pracowni teatralno-musicalowej przygotowała warsztaty „Scena dla odważnych”. Uczestnicy biorąc udział w zabawach, improwizacjach, scenkach mogli poznać swoje możliwości aktorskie, nabrać pewności siebie, uwierzyć w swoje talenty i odkryć je na nowo.

Od 18 do 22 lipca w ramach "Twórczych Wakacji" odbywały się zajęcia „Taneczne wibracje”. Warsztaty poprowadziła niezawodna Eliza Hołubowska, choreografka i instruktorka Teatru Tańca EGO VU. Młodzi adepci tańca mieli możliwość poznania różnych technik ruchu. Uczyli się sekwencji choreografii, poznawali możliwości swojego ciała, współpracy z tanecznymi partnerami. Na zakończenie tygodnia zajęć, efekt swojej pracy dzieciaki zaprezentowały przez rodzicami i opiekunami dając wzruszający występ.

W tym tygodniu Violina Janiszewska opowiada o magii teatru, zaś od najbliższego poniedziałku (8.08) wkroczy Małgorzata Ragan oraz jej "Lwy i lwiątka".

- Tegoroczny temat naszych zajęć nawiązuje do miejsca, gdzie odbędą się zajęcia, czyli do Pałacyku pod Lwami. Powstaną prace w technice collage. Zapraszam – mówi instruktorka pracowni plastycznej GDK.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 6 roku życia. Liczba miejsc wynosi 12. Zapisy: tel. 91 416 29 50.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie