Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Tak wyglądała "Europejska Noc Muzeów" w Gryfinie [GALERIA]

Foto: TMHZG
Foto: TMHZG

Nasze miasto nie doczekało się własnego muzeum. Dlatego rolę tę, podczas Europejskiej Nocy Muzeów, przejęła wystawa w Towarzystwie Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej

Reklama

Jak zapowiadaliśmy w poprzednim tygodniu, w sobotę do siedziby TMHZG przyjechały Dziewczyny od Andersa.

- Dzielne Pestki czyli dwie żołnierki z Pomocniczej Służby Kobiet zaprezentują polową kancelarię wojskową. Będzie to naprawdę jedyna taka okazja by obejrzeć umundurowanie Polskich Sił Zbrojnych, porozmawiać o historii II Korpusu Polskiego i prezentowanej formacji kobiecej oraz oczywiście zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie - zapowiadały władze towarzystwa, zachęcając także innymi eksponatami.

Podczas "Europejskiej Nocy Muzeów" wystawione miały być też dotąd nieprezentowane eksponaty, jak kurtka od Andersa, 37 numerów wolnej prasy z lat 80., fotorelacja z obcowania na Wileńszczyźnie oraz pamiątki z Greifenhagen i PRL-u.

- Dzięki naszym Gościom ze Stargardu nie było to zwykłe wydarzenie, lecz prawdziwe święto. Kto nie był, niech żałuje. Aniu! Ago! Jurku! Jesteśmy zaszczyceni Waszą wizytą. Oby takich chwil było jeszcze więcej - napisali przedstawiciele TMHZG na swoim fanpejdżu.

Poniżej fotogaleria.

 

Reklama

Komentarze (1)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji
  1. Miki

    Miki

    (30 komentarzy) 0 0

    Izba Tradycji czy jak to tam się nazywa, powinna być czynna częściej, a nie tylko raz w tygodniu. Podobno w TMHZG jest sporo osób, nie mogą podzielić się dyżurami????

    Odpowiedz Zgłoś

Logowanie