Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Tak wyglądał Festiwal RegioActive w Gryfinie [GALERIA]

Foto i tekst: GDK Gryfino
Foto i tekst: GDK Gryfino

Gryfino jest jednym z dwunastu miast partnerskich projektu RegioActice. Od 29 do 30 kwietnia 2022 w mieście odbywały się koncerty i działania artystyczne w ramach lokalnej odsłony festiwalu

Reklama

Gryfiński mikorofestiwal, w piątek 29 kwietnia otworzył koncert zespołu Nata & Evgeny. Niezwykła muzyka prezentowana przez ukraiński duet wprowadziła zebranych w Pałacyku pod Lwami widzów w magiczny nastrój. Później odbyło się jamsession z udziałem muzykując gryfinian i nie tylko.

W sobotę, 30 kwietnia w Pałacyku od godzin porannych trwały atrakcje dla najmłodszych i nieco starszych. Na spacer dźwiękowy pn. "Sztuka słuchania” zaprosiła chętnych Anna Kamińska.

Odbywały się warsztaty cyrkowe oraz integracyjna akcja malowania przeciw wojennego banneru „Make art not war”. Chętni mogli dołożyć odrobinę swojej kreatywności i emocji w kolorowy manifest pokoju. Gotowy baner niesiony był przez uczestników festiwalu ulicami miasta na plac Barnima I, gdzie zawisł na specjalnie przygotowanym rusztowaniu.

Na Placu Barnima odbyła się także akcja „Wysłuchamy Cię” w wykonaniu artystów z miasta Greifswald. Punktem kulminacyjnym gryfińskiej odsłony RegioActive było widowisko uliczne "Barykada" z udziałem artystów polskich i niemieckich (Gryfino/Szczecin/Poznań/Greifswald).

Organizatorami wydarzenia byli: Środowisko Inicjatyw Artystycznych HYBADU, Gryfiński Dom Kultury, Goleniowski Dom Kultury, Stowarzyszenie Schloss Broellin, Stowarzyszenie Teatr Brama

Projekt "RegioActive - Aktywizacja społeczno-kulturalna Regionu" realizowany jest przez Goleniowski Dom Kultury, Stowarzyszenie Schloss Broellin i Stowarzyszenie Teatr Brama a dofinansowany został przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Pełna galeria znajduje się: TUTAJ.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie