Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Szlachetni SUP'owcy dopłynęli do Gryfina

Od lewej stoją: Michał Płaciszewski, Robert Nowaczyk oraz Maciej Szyszka
Od lewej stoją: Michał Płaciszewski, Robert Nowaczyk oraz Maciej Szyszka

Trzech śmiałków kończy dziewięćsetkilometrową rzeczną odyseję od Częstochowy do Szczecina. Wszystko w ramach akcji Warta SUP Adventure 2022. Przyświeca jej zbiórka pieniędzy dla pięcioletniego chłopca, który walczy o zdrowie

Reklama

Poznaniacy Maciej Szyszka (fizjoterapeuta) i Robert Nowaczyk (przedsiębiorca, podróżnik) oraz mieszkaniec Legionowa Michał Płaciszewski (przedsiębiorca, podróżnik) łapali oddech przy slipie tuż za gryfińskim mostem. Spaleni słońcem, umęczeni, ale uśmiechnięci od ucha do ucha podróżnicy powoli docierają do kresu swojej podróży.

Ich wehikułami są SUPy (skrót od "Stand Up Paddle"). To wypełnione powietrzem deski, na których pływa się korzystając ze specjalnego wiosła. Podróżnicy zapewniają, że przy tak długiej wyprawie można to czynić nie tylko stojąc.

Oprócz walorów krajoznawczych, przyświeca im też nader szlachetne dzieło. Swoim wyczynem zwracają uwagę na zbiórkę dla małego Mateusza, który od urodzenia boryka się z poważnymi problemami ze zdrowiem.

Po kliknięciu TUTAJ zostaniecie przekierowani na stronę zbiórki, z której możecie dowiedzieć się więcej o tym dzielnym chłopcu.

Panowie jeszcze dziś planują pokonać ostatnie kilometry do mety w szczecińskiej marinie. Korzystając z okazji namówilismy ich na krótki wywiad. Opowiadają nam o kulisach i haczykach, jakie kryją się za takim wyzwaniem, jak ich podróż. Opublikujemy go w najbliższym wydaniu tj. 10 maja.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie