Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Szlachetni przyjaciele posprzątają i posadzą kwiaty. Potrzebna pomoc

Stowarzyszenie Przyjaciół Gryfina „Szlachetni” w najbliższą niedzielę o godz. 10.00 przeprowadzi akcję porządkową w mieście, a dwie godziny później rozpocznie nasadzenia cebulek krokusów. Wszystkie ręce potrzebne do pomocy

Poniżej komunikat w tej sprawie od Małgorzaty Jagody Pokrzykowskiej.

Nasze stowarzyszenie dzięki funduszom z Programu Społecznik z Urzędu Marszałkowskiego realizuje projekt pt. „Gryfino. Uśmiechnij się!” który jest podzielony na trzy etapy. Pierwszy odbył się podczas Pikniku dla Michałka na Nabrzeżu w Gryfinie. Jednym z atrakcji był Festiwal Holi Święta i Gryfino nabrało kolorów. Rozdałyśmy w tedy aż 200 woreczków z holi-proszkiem uczestnikom tego wydarzenia. Kolory to radość i my tę radość chciałyśmy dać mniejszym i większym mieszkańcom Gryfina

Kolejnym etapem projektu jest realizacja nasadzeń cebulek krokusów, które na wiosnę ubarwią swoimi kolorami miasto i sam ich widok będzie wywoływał uśmiech na twarzy. Dodatkowo włączyłyśmy w akcje aspekt sprzątania miasta. Każdemu mieszkańcowi powinno zależeć na dobru i czystości swojego otoczenia. Tym bardziej, że dwa tygodnie temu odbyła się akcja Sprzątanie Świata 2021 pod hasłem „myślę, więc nie śmiecę”, a niestety w naszym mieście było o tym cicho.

Trzeci a zarazem ostatni etap projektu odbędzie się w 21 listopada. Ale o tym na razie nie będę zdradzać. Na pewno będzie barwnie i jak nazwa projektu nawiązuje, wywołamy uśmiech na twarzach mieszkańców Gryfina.

 

Zapraszamy w niedzielę

03.10.2021 /niedziela/

godz. 10:00 zbieramy się na skwerze pomiędzy ul. 9 Maja i ul. Armii Krajowej (za szlabanami). Rozdamy wszystkim worki na śmieci oraz rękawiczki, rozdzielimy się i każdy wyruszy w poszukiwaniu zaśmieconych miejsc: „Górka Miłości”, parki, lasy, ścieżki rowerowe.

Godz. 12:00 powrót na skwer i rozpoczęcie nasadzeń cebulek krokusów mamy i aż 3700 sztuk więc wszystkie ręce potrzebne do pomocy.

Zachęcamy wszystkich do aktywnego włączenia się.

Każdy uczestnik, który włączy się w zbiórkę śmieci i przyniesie wypełniony worek - otrzyma nagrodę

Projekt "Gryfino. Uśmiechnij się!” jest współfinansowany ze środków Programu Społecznik na lata 2019 - 2021 - Program Marszałkowski”.

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie