Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Szesnastu radnych za dzierżawą kortów. Czterech wstrzymało się od głosu

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej doszło do kluczowego głosowania dla losów gryfińskich kortów do tenisa ziemnego.

Za bezprzetargowym wydzierżawieniem terenu przy ul. Sportowej dla inwestora na 20 lat, który zamierza postawić tam kryte korty głosowali: R. Adamiak, R. Guga, E. Kasprzyk, Z. Kozakiewicz, T. Namieciński, M. Para, M. Pazik, J. Piasecki, M. Pieczyńska, M. Puzik, W. Sobczak, Z. Trzepacz, A. Urbański, M. Wisińska, J. Witowska i P. Zwoliński.

Nie wszystkim podobał się tak przygotowany projekt uchwały. Dlatego od głosu wstrzymali się: Wanda Hołub, Robert Jonasik, Piotr Romanicz i Marek Sanecki. Piotr Romanicz wnioskował za zmianą z bezprzetargowej formy dzierżawy, na formę przetargową.

- Jeżeli byśmy ten wniosek przegłosowali i nie znaleźlibyśmy potem inwestora, to w perspektywie czasowej to pan weźmie za to odpowiedzialność - mówił do niego Tomasz Namieciński.

Ale do głosowania tego wniosku ostatecznie nie doszło z przyczyn formalnych, dlatego P. Romanicz wycofał go z obrad, wstrzymując się od głosu w kluczowym głosowaniu, podobnie jak trzech pozostałych radnych PiS oraz M. Sanecki. Aż 16 radnych było za uchwałą dającą burmistrzowi zielone światło na podpisanie umowy z inwestorem, dlatego została ona przyjęta. Jeśli wkrótce dojdzie do podpisania umowy, to zgodnie z zapowiedziami inwestora w tym roku powinny powstać u nas dwa pierwsze kryte korty.

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie