Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Sześć par odebrało prezydenckie medale

Autor: dost.

Kolejnych sześć pięknych jubileuszy miało miejsce w gminie Stare Czarnowo. Sześć par z 50-letnim małżeńskim stażem odebrało z rąk wójt Marzeny Grzywińskiej prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Reklama

Uroczystość odbyła się w Starym Czarnowie, 25 stycznia. Nie zabrakło pamiątkowych tabliczek, kwiatów i tortu. Doniosły jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego obchodziły dwie pary z Kołbacza: Danuta i Ryszard Nowak oraz Maria i Tadeusz Rychlik oraz dwie pary ze Starego Czarnowa: Stanisława i Roman Bartosik oraz Józefa i Christos Lolas. Do grona par, które mogą w gminie poszczycić się również 50-letnim stażem dołączyli: Danuta i Jan Żygadło z Komorówka oraz Natalia i Edward Łydka z Żelewa.

- Złote Gody to jubileusz niezwykły. Jest wyjątkową okazją do spojrzenia na minione lata, dokonania podsumowań i wzbudzenia refleksji nad zmieniającym się na przestrzeni lat uczuciem dwojga ludzi. To symbol wierności i miłości rodzinnej, dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. To wzór i piękny przykład do naśladowania dla dzisiejszych pokoleń - podkreśliła wójt Marzena Grzywińska.

Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Medalami za Długoletnie Pożycie. Ponadto nie zabrakło życzeń, kwiatów oraz okolicznościowych tablic jubileuszowych. Na małżeńskie pary czekał również tort. Dodatkową atrakcją był występ młodzieży z Zespołu Szkół w Kołbaczu, którzy pod okiem Jolanty Ślęzak przygotowali dla jubilatów wyjątkowy repertuar.

 

dost.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie