Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Szachowe Grand Prix na półmetku. Jak idzie naszym zawodnikom?

- Sobotni turniej eliminacyjny numer 4 oraz następny na początku czerwca, zakończy pierwszą, przedwakacyjną część, tegorocznych zmagań w Grand Prix Gryfina - przekazały władze Białego Piona Gryfino

Reklama
Reklama

- Jak zawsze w tych zawodach, zacięte i pasjonujące starcia nie ominęły żadnej z siedmiu rund, przynosząc niespodzianki i nieoczekiwane zwroty sytuacji na pierwszych i dalszych szachownicach. Tak krótko można streścić sobotnie rozgrywki.

Zwyciężył dawno niewidziany przy pałacykowych szachownicach miły gość, szachista UKS Biały Pion – już student, Szymon Soszka 7,0p. który bardzo rzetelnie sprawdził umiejętności swoich młodszych, klubowych kolegów.

Dalsze miejsca w turnieju zajęli: Filip Lewandowski 6,0p; Krzysztof Chęś 5,0p; Mieszko Kauwa 5,0p; Franek Trędowski i Bartosz Durkowski obaj po 4,5p. Wśród dziewcząt na podium stanęły: Hania Grochała 4,0p; Kalina Chęś i Martyna Nowak obie po 3,0p. - czytamy w relacji.

Pozycję lidera klasyfikacji generalnej po czterech turniejach eliminacyjnych utrzymał, nieobecny na sobotnich zawodach. Bartosz Szpura 17,0p, który już tylko o pół punktu wyprzedza Krzysztofa Chęsia 16,5p. Trzecią pozycję zajmuje najlepsza dziewczyna cyklu, Hanna Grochała 15,5p.

- Za podium również bardzo ciasno. Czwartego i dziewiątego szachistę dzielą mniej niż dwa punkty! W zawodach sklasyfikowano do tej pory 50 szachistów z Gryfina, Szczecina, Stargardu, Goleniowa oraz Polic. Wśród grających największa grupa to 10-latkowie i młodsi a między nimi aktywni uczniowie klas szachowych SP-2. Aktywność tych ostatnich, świetnie dopełnia trwającą już ponad 18 lat obecność nauki gry w szachy w programie zajęć szkolnych. Parlament Europejski lobbuje wszystkich na jej wrażanie a wiele miast i ośrodków podziwia i chwali gryfińską inicjatywę… Jest dobrze? Wcale nie, od nowego roku następny rocznik klas pierwszych ma nie mieć lekcji szachów. Trudno to zrozumieć… ??? - komentuje Krzysztof Rudnicki.

Przed szachistami jeszcze dwa wydarzenia szachowe. 17. czerwca ostatni przedwakacyjny turniej eliminacyjny Grand Prix 2023, a tydzień później w Łazach k/Koszalina sezon szkolny 2022/23 zakończy Wojewódzka Olimpiada Młodzieży.

 

WYNIKI: GP-2023 T-4

Soszka Szymon 7,0p.
Lewandowski Filip 6,0p.
Chęś Krzysztof 5,0p.
Kauwa Mieszko 5,0p.
Tredowski Franek 4,5p.
Durkowski Bartosz 4,5p.
Kacała Jacek 4,0p.
Grochała Hanna 4,0p.
Ślusarczyk Oliwier 4,0p.
Jaksina Marek 3,5p.

Pełne wyniki: TUTAJ.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie