Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Światowe kino z najwyższej półki

T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée 2015 to cykl najciekawszych filmów ubiegłorocznego Międzynarodowego Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty, który odbywa się we Wrocławiu. Kino Gryf jest jednym z kilkudziesięciu miejsc w kraju, gdzie będzie można zobaczyć najważniejsze obrazy wspomnianej edycji imprezy, które w wielu przypadkach dopiero za jakiś czas trafią na ekrany kin w Polsce.

Reklama

Przez pięć dni, od 9 do 13 stycznia 2015 r. będzie można obejrzeć w Gryfinie siedem tytułów. W programie znalazły się tytuły, które zdaniem jurorów, nowohoryzontowej publiczności oraz festiwalowych selekcjonerów stały się wydarzeniami, zostały nagrodzone, były szeroko komentowane lub cieszyły się wyjątkową popularnością.

Podczas przeglądu zostaną pokazane najnowsze filmy znanych z festiwalu mistrzów: Bruno Dumonta, zaskakującego przezabawnym serialem kryminalnym wyładowanym po brzegi czarnym humorem „Mały Quinquin” oraz Kornéla Mundruczó, który w nagrodzonym w Cannes „Białym Bogu” w gatunkowym kostiumie pokazuje metaforyczną opowieść o bezpańskim psie i jego zemście na okrutnych ludziach. W programie znalazł się także „Zjazd absolwentów” nagrodzony w Wenecji i we Wrocławiu, przebojowy eksperyment szwedzkiej artystki Anny Odell, która w błyskotliwym performansie konfrontuje się ze swoimi szkolnymi oprawcami. Nagrodzony przez jury i publiczność festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty wstrząsający „Biały cień” Noaza Deshe traktuje z kolei o problemie handlu albinosami w Afryce Wschodniej. Z kolei kameralny dramat poruszający problematykę przemocy w rodzinie Pod ochroną w reżyserii Argentyńczyka Diego Lermana, ze wspaniałymi zdjęciami Wojciecha Staronia, oraz surrealistyczną komedię absurdu Sergia Caballero – "Dystans". W programie znalazł się także najnowszy film autora „Wielkiej ciszy” Philipa Gröninga,  nagrodzony w Wenecji specjalną nagrodą Jury intrygujący dramat o toksycznym związku małżeńskim, „Żona policjanta”.

Cena biletu na jeden film wynosi 10 zł, natomiast cena karnetu na wszystkie filmy: to 35 zł. Karnety w przedsprzedaży można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej. Z programem festiwalu można zapoznać się na stronie: www.gdk.com.pl oraz w ostatnim wydaniu Gazety Gryfińskiej.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie