Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Stwórz paczuszkę dla maluszka!

Jak co roku, w powiecie gryfińskim, odbędzie się akcja „Paczuszka dla Maluszka”

Reklama

To inicjatywa organizowana przez „Fundację Małych Stópek”, która ma na celu wspomóc najmłodszych.

- Adresatami akcji są zaprzyjaźnione z fundacją instytucje: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dziecka oraz mam, których maluchy już pojawiły się na świecie. Zebrane dary trafią m.in. Domów Samotnej Matki z województwa zachodniopomorskiego: do Poczernina oraz Syrkowic – mówi Kamil Frelichowski, koordynator akcji w gminie Gryfino.

Jak dodaje, w tym celu zbierane są pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt (kremy, szampony, oliwki, mydła), kocyki, rożki, pościel, akcesoria do pielęgnacji niemowląt (nożyczki, szczotki, gąbki),termometry, śliniaczki, ubranka (nowe), laktatory.

- To dla dzieci. A dla mam siateczkowe majtki poporodowe, podkłady poporodowe, wkładki higieniczne, wkładki laktacyjne itp. – dodaje Frelichowski.

Akcja trwa nie tylko w Gryfinie, ale również w innych miejscach gminy i powiatu. Dary zanosić można do sklepu papierniczego Zenit przy ul. Bolesława Chrobrego w Gryfinie (w godzinach jego otwarcia) oraz w domu parafialnym przy parafii p.w. Św. Ojca Pio w Pniewie (w obu przypadkach do 6 stycznia).

Ponadto magazyny (do 18 grudnia) znajdują się w kościele parafialnym pw. NNMP w Cedyni (koordynatorem w gminie Cedynia jest Marta Wajer),  w świetlicy TPD i w kościele parafialnym pw. Św. Judy Tadeusza w Lubiczu, w kościele parafialnym pw. NSPJ w Widuchowej, w kościele filialnym pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Ognicy, w kościele filialnym pw. Św Józefa w Czarnówku,  w kościele filialnym pw. Św Jana Chrzciciela w Pacholętach (koordynatorem w gminie Widuchowa jest Agnieszka Konstanciak) oraz w kościele filialnym pw. Św. Anny w Babinku.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie