Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Strzelali z auta w centrum Gryfina! Zdemolowali 5 wiat przystankowych! [VIDEO]

Autor: Kamil Miler

- Coś nieprawdopodobnego. Jak można było doszczętnie zniszczyć pięć przystanków w centrum miasta. Nikt nie reagował? Gdzie była policja – mówili nam mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy przy zdemolowanych wiatach przystankowych autobusu linii nr 1.

Reklama

W nocy z wtorku na środę wybito wszystkie szyby w czterech wiatach przystankowych zlokalizowanych przy ul. Łużyckiej oraz jednej przy ul. Flisaczej. Sprawcy poruszali się autem, z którego strzelali z nieznanej broni w kierunku wiat. Straty wstępnie oszacowano na ok. 20 tysięcy złotych. To własność Gminy Gryfino. Władze miasta i straż miejska proszą świadków zdarzenia o pomoc w ustaleniu sprawców. Oburzeni gryfinianie zwracają uwagę na to, że jeden ze zniszczonych przystanków znajdował się dość blisko nowej komendy policji. Ale to właśnie patrol policji, tuż po północy zauważył powybijane szyby we wiatach.

Przykład ten pokazuje również jak bardzo potrzebny jest w naszym mieście monitoring. Działać mógłby on profilaktycznie na tego typu wybryki, ale także pozwolić na dość szybkie rozpoznanie sprawców ewentualnego wandalizmu. Na ironię, zniszczone wiaty oklejone były ulotkami promującymi najnowszą, trzecią już odsłonę budżetu obywatelskiego. Daleko najwyraźniej nam do tego, aby ogół społeczeństwa kierował się postawą obywatelską.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie