Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Strzelać możesz tylko w Sylwestra

Autor: pixabay.com

Wyroby pirotechniczne można używać tylko przez dwa dni w roku. Nieprzestrzeganie przepisów może zakończyć się karą grzywny. W Gryfinie jest jeszcze jednak małe zainteresowanie kupnem fajerwerków

Reklama

Na terenie Gryfina słychać już pojedyncze próby wystrzałów domowych arsenałów petard, jednak nie jest to jeszcze nagminne. Sprzedawcy również nie zauważają wzmożonego zainteresowania ich zakupem. W sklepie Auto-Mobil, przy ul. Słowiańskiej w Gryfinie od lat prowadzona jest sprzedaż środków pirotechnicznych. Jak mówią pracownicy sklepu, najwięcej klientów przychodzi w ostatnim tygodniu przed sylwestrem, szczególnie 30 grudnia. Zdarzały się przypadki, że osoby niepełnoletnie dopytywały o petardy.

- Jak zaczynaliśmy to pytały, ale już wiedzą, że u nas nie kupią – mówi pan Tomasz, pracownik sklepu. – Przychodzą i tylko oglądają przez szybę – dodaje.

Wojewoda Zachodniopomorski wydał rozporządzenie w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych. Za wyjątkiem 31 grudnia i 1 stycznia obowiązuje zakaz ich używania w miejscach publicznych. A w tych dwóch dniach fajerwerki odpalać można jedynie z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa. Osoby niepełnoletnie mogą to czynić tylko pod nadzorem dorosłych. Za naruszenie zakazu grozi grzywna w wysokości do 500 złotych.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie