Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Strażacy z Widuchowej dostali kasę

Foto: OSP Widuchowa
Foto: OSP Widuchowa

- Otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie”! Nasza jednostka zakupiła nowy sprzęt, który pomoże nam w jeszcze bardziej bezpiecznym i profesjonalnym przeprowadzeniu akcji ratunkowych - przekazali nam strażacy-ochotnicy z Widuchowej

Reklama

Polskie Sieci Elektroenergetyczne, już po raz trzeci, stawiają na rozwój lokalnych społeczności, organizując dobrosąsiedzki program grantowy „WzMOCnij swoje otoczenie”. W pierwszej turze rekrutacji wyłoniono 61 projektów, w wśród nich lokalny projekt z OSP Widuchowa.

- Otrzymaliśmy 20 tysięcy złotych, które przeznaczyliśmy na zakup pompy zatapialnej, pompy pływającej oraz przyczepki. Jury konkursowe doceniło zasięg naszej działalności oraz fakt, że zakupiony sprzęt będzie służył społeczności przez długie lata. Program „WzMOCnij swoje otoczenie” jest realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne- operatora elektroenergetycznego systemu przesyłowego (OSP) w Polsce, na terenach inwestycji - mówi Wojciech Kiedos, naczelnik widuchowej OSP.

Szczegóły programu, formularze zgłoszeniowe i listy zwycięzców poszczególnych tur dostępne są TUTAJ.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie