Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Stacja do segregacji odpadów w SP1 w Gryfinie!

Autor: Adrian Kopp

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie otrzymała wspaniałą wiadomość – gryfińska Jedynka znalazła się w gronie laureatów w ogólnopolskim konkursie "Lekcja Nieśmiecenia"! Dzięki temu szkoła wygrała stację edukacyjną do segregacji odpadów, składającą się z 7 dużych pojemników, zgniatarki do plastikowych butelek oraz puszek, jak i tablice edukacyjne, dotyczące segregacji odpadów.

Stacja pojawiła się w SP1 w Gryfinie w czwartek, 23.09. i od razu zrobiła furorę – jej estetyka i przeznaczenie bardzo spodobały się uczniom, a niektórzy nauczyciele już zaczęli ją wykorzystywać pod względem edukacyjnym do lekcji poświęconych segregacji śmierci czy recyklingowi!

Konkurs „Lekcja Nieśmiecenia” polegał początkowo na głosowaniu przez internautów na daną szkołę. Te placówki, na które oddano najwięcej głosów miały zostać nagrodzone właśnie stacjami edukacyjnymi do segregacji odpadów. W tej części konkursu SP1 w Gryfinie zachęcała do codziennego, systematycznego głosowania. Za pomoc i cenne wsparcie ogromnie dziękujemy lokalnym mediom gryfińskim oraz wszystkim osobom, jak i instytucjom, które przypominały i zachęcały do głosowania na gryfińską Jedynkę.

W trakcie trwania konkursu jednak zmieniono zasady. Według zmian o przyznaniu nagród miało zadecydować jury na podstawie przygotowanych przez szkoły zbioru pomysłów do edukacyjnego wykorzystania takiej stacji do segregacji odpadów. Nauczyciele zaangażowani w konkurs przygotowali niedługie, acz treściwe propozycje związane z wykorzystaniem wielu zmysłów w edukowaniu i udało się – SP1 w Gryfinie znalazła się w gronie 20 szkół, do których trafiła nagroda główna. Ogromnie się cieszymy! Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali na nas głos w pierwotnej formule konkursu oraz rozpropagowywali informację o możliwości głosowania na gryfińską Jedynkę. Dziękujemy również Organizatorom - Fundacji Nasza Ziemia oraz Sponsorom konkursu "Lekcja Nieśmiecenia". Bardzo się cieszymy, że nasze pomysły zostały docenione. Nie możemy się doczekać, by w pełni wykorzystać walory edukacyjne naszej stacji do segregacji odpadów i wcielić nasze pomysły edukacyjne dotyczące segregowania śmieci w życie.

Dostarczone: Adrian Kopp

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie