Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Spis powszechny na gryfińskim nabrzeżu

W sobotę 24 lipca pracownicy Gminnego Biura Spisowego pomogą mieszkańcom naszej gminy w wypełnieniu ankiet spisowych metodą samopisu internetowego. Mobilny Punkt Spisowy otwarty będzie w budynku Tawerny przy gryfińskim nabrzeżu w godzinach 10-12 - informuje nas w swoim komunikacie UMiG Gryfino.

Reklama

Działanie to ułatwi dokonanie obowiązkowego spisu w ramach trwającego obecnie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Punkt otwarty będzie dla osób zainteresowanych uzyskaniem wsparcia merytorycznego lub nieposiadających dostępu do Internetu.

Ważna informacja! Do wypełnienia formularza spisowego niezbędne będą numery PESEL wszystkich domowników.

Kolejne dyżury Mobilnego Punktu Spisowego na nabrzeżu planowane są także w sierpniu i wrześniu. Punkt działać również będzie 28 sierpnia podczas gminnych dożynek w Sobieradzu.

---

Oprócz powyższej formy, stale dostępne są inne wygodne sposoby dokonania spisu:

- Podstawową jest samospis internetowy za pomocą formularza elektronicznego dostępnego na stronie GUS: spis.gov.pl

- Jeśli ktoś np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność nie będzie się w stanie samospisać, pomoże mu w tym wywiad telefoniczny wspierany programem komputerowym – pod numerem infolinii 22 279 99 99.

- Z osobami, które nie dokonały dotąd spisu żaden dostępny sposób, skontaktują się także rachmistrzowie spisowi w ramach wywiadów bezpośrednich w terenie.

dost. UMiG Gryfino

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie