Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Śpiochu pośpisz trochę dłużej

Autor: pixabay.com

Przejście z czasu letniego na zimowy zbliża się do nas wielkimi krokami. W nocy z soboty na niedzielę, zegarki cofniemy o godzinę gwarantując sobie jednocześnie dłuższy sen.

Reklama

W 2017 roku zegarki z czasu letniego na zimowy przestawiamy w nocy z soboty 28 października na niedzielę 29 października. W Polsce zmiana czasu została pierwszy raz została wprowadzona w okresie międzywojennym i choć miała swoje wzloty i upadki, obecnie obowiązuje ona nieprzerwanie od 1977 roku. Dopiero od 18 lat czas zimowy wprowadzamy tak samo jak inne kraje – w ostatni weekend października, a nie pod koniec września.

Z jakiej dokładnie godziny?

Tym razem musimy przesunąć wskazówki zegara do tyłu, czyli z godziny 3.00 na 2.00. To dobra wiadomość dla wszystkich śpiochów, bądź imprezowiczów który ten weekend będą mogli wykorzystać do granic możliwości.

Dlaczego przestawiamy zegarki?

Pomysł przestawiania zegarków wiązał się z chęcią lepszego wykorzystywania światła dziennego. Czas letni został dopasowany do przeciętnej aktywności człowieka. Zmiana czasu na zimowy odbywa się na podstawie rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów. Zmiana czasu obowiązuje w 70 krajach na świecie, w tym prawie we wszystkich państwach europejskich poza Islandią.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie