Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

SENSACJA PODCZAS PIERWSZEJ SESJI NOWEJ RADY MIEJSKIEJ!

Sensacyjne rozstrzygnięcia już na samym początku pierwszego posiedzenia nowo wybranej Rady Miejskiej w Gryfinie! Niewątpliwie koalicja przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej ma szansę być ewenementem w skali całego kraju!

Reklama

Obraz, jaki wyłonił się już na samym poczatku obrad, pozbawił złudzeń największych politycznych niedowiarków. Andrzej Urbański, który z ramienia Koalicji Obywatelskiej ubiegał się o fotel burmistrza, zaproponował na stanowisko Przewodniczącego nowej Rady Miejskiej - Rafała Gugę, jako kandydata obozu, który reprezentuje. Była to jedyna zgłoszona kandydatura, wobec czego losy głosowania były przesądzone. PiS nie wystawił swojej kandydatury i w głosowaniu w pełni poparł kandydaturę PO.N. Komitet Mieczysława Sawaryna oświadczył, że w takiej sytuacji nie weźmie udziału w głosowaniu. Radny popierający burmistrza - Marcin Para - w mocnych słowach odniósł się do "nowego małżeństwa", jak to ujął. Zenon Trzepacz, spuentował taki obrót spraw słowami, że jest chyba w San Escobar. Po czym odnosząc się do decyzji radnych PiS o koalicji z PO odmówił udziału w głosowaniu, bo "nie chce narażać się prezesowi".

Wszystko wskazuje na to, że właśnie rozpoczyna się wyjątkowo barwna kadencja. Będziemy informować na bieżąco o dalszym przebiegu trwającej sesji.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie