Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego

Seniorzy ze swoim domem [FOTO]

O godzinie 10:00 rozpoczęło się uroczyste otwarcie Dziennego Domu Senior-Wigor w Gryfinie. Na początku korzystać będzie z niego 15 osób

Reklama

Uroczystość otwarcia nowej instytucji, która mieści się w Centrum Wodnym Laguna, poprowadził Tadek Wasilewski, który koordynuje działalność Dziennego Domu Senior-Wigor. Na początku dla przybyłych gości wystąpiło dwoje uczniów ze Szkoły Muzycznej w Gryfinie, których nauczycielem jest Jacek Szwajczuk. Po nich nastąpiły oficjalne przemówienia Mieczysława Sawaryna, burmistrza miasta, oraz Jarosława Rzepy, wicemarszałka naszego województwa.

- Możemy się dzisiaj cieszyć powstaniem domu dziennej opieki Senior-Wigor z 15 uczestnikami. Docelowo chcemy, aby z tej pomocy mogło korzystać 35 osób – mówił burmistrz Gryfina.

W dalszej części otwarcia wystąpili członkowie Teatru Bomba Bomba, Tadek Wasilewski oraz, co było miłym akcentem, jedna z pierwszych uczestniczek Dziennego Domu Senior-Wigor w Gryfinie. Po części artystycznej nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi i zwiedzanie pomieszczeń. Zaproszeni goście chwalili wykonanie i wystrój. W drugiej części spotkania zaplanowano wykłady oraz wystąpienia pt. Aktywny Senior.

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie