Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Rusza Puchar. Wraca liga! [ZAPOWIEDŹ]

Foto: Zbigniew Włodarczyk
Foto: Zbigniew Włodarczyk

Niedawno podsumowywaliśmy miniony sezon, a tymczasem już w sobotę zainaugurowane zostaną rozgrywki 2022/23. Tego dnia miejscowi futboliści rozpoczną rywalizację na dwóch frontach

Reklama

W miniony weekend swoje pierwsze mecze rozegrały drużyny rywalizujące w trzeciej i czwartej lidze. Już za kilka dni inauguracja czeka natomiast kluby z klas okręgowych, w tym naszej, opisywanej pod szyldem „szczecińskiej grupy drugiej”. Słowo „naszej” nie jest nadużyciem. W sezonie 2022/23 zagra w niej bowiem aż siedem drużyn z powiatu gryfińskiego!

Jak pisaliśmy kilka tygodni temu, to wyjątkowe rozgrywki, także ze względu na pozostałych uczestników. Decyzją ZZPN, w grupie drugiej okręgówki znalazło się aż sześciu beniaminków: Orzeł Grzędzice (A-klasa, grupa 2), KP Przecław i Kasta Majowe (grupa 3), Ogniwo Babinek (grupa 4) oraz Rurzyca Nawodna i Czcibor Cedynia (grupa 6). Nowy w tym gronie będzie też spadkowicz z 4.ligi – Jeziorak Szczecin, którego nowym trenerem został Marcin Lis, były szkoleniowiec Grota.

 

-------------------------

 

Drugi front stanowić będzie rywalizacja pucharowa. Na sobotę i niedzielę zaplanowano bowiem mecze I rundy Pucharu Polski ZZPN. W tej fazie występują zespoły z dwóch najniższych ligowych szczebli (klas „A” i „B”), łącznie dwanaście ekip z terenu powiatu gryfińskiego. W czterech przypadkach zmierzą się ze sobą w  bezpośrednim starciu.

Mowa o pojedynku Klonu Krzymów z Czarnymi Fiege Lubanowo, Wichra Steklno z Kłosem Kamienny Jaz (beniaminek A-klasy prowadzony przez świetnie znanego Łukasza Kargola), Błękitu Pniewo z Orłem Trzcińsko-Zdrój oraz crème de la crème zmagań w tej rundzie: Odrzanka Radziszewo-Energetyk Gryfino.

Będą to nie tylko derby gminy Gryfino, ale również przedsmak tego, co czeka kibiców już za kilka tygodni. Odrzanka i „Energia” są bowiem ligowymi rywalami.

 

 

Więcej o pierwszej kolejce, Pucharze Polski ZZPN i transferach piszemy w aktualnej Gazecie Gryfińskiej.

 

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie