Gryfinska.pl - informacje z powiatu gryfińskiego
Reklama
Reklama

Rozpoczyna się remont ulicy Słonecznej

Blisko 700-metrowy odcinek ulicy Słonecznej w Starym Czarnowie idzie do remontu.

Reklama

Dla mieszkańców miejscowości oznacza to oczekiwany od dawna komfort jazdy, jak i dogodne dotarcie dla własnych posesji. Roboty budowlane wykona spółka Eurovia Polska, z którą umowę w piątek, 19 maja 2017 roku, podpisała wójt Marzena Grzywińska. To pierwszy etap prac na jednej z ważniejszych ulic miejscowości, przy której oprócz domów mieści się kościół, plac zabaw i cmentarz. Prawie 700-metrowy odcinek drogi będzie nie tylko wyasfaltowany. Powstanie również chodnik i podłączenia do sieci kanalizacyjnej oraz deszczowej. Dodatkowo przy każdej posesji będzie utwardzony zjazd. Nie zabraknie oznakowania ulicy i luster. Tę istotną gminną inwestycję poprzedziły wcześniej wykonane prace.
- Tak naprawdę już w 2016 roku przystąpiliśmy do przygotowania drogi pod inwestycję. Wykonaliśmy wtedy na ulicy Słonecznej brakującą sieć wodociągową. W tym roku zaś doprowadziliśmy przyłącza gazowe. To umożliwiło start ważnej dla mieszkańców modernizacji drogi. Niebawem po jej złym stanie nie będzie śladu - zaznaczyła wójt Starego Czarnowa Marzena Grzywińska.
Koszt inwestycji to ponad 600 tys. zł. Prace potrwają do sierpnia br. Wykonawcą robót będzie spółka Eurovia Polska.
Ulica Słoneczna w Starym Czarnowie ma długość 1,3 km. Remont drogi zaplanowano w dwóch etapach. W kolejnym, o którym już myślą władze gminny, modernizacji poddana zostanie pozostała cześć ulicy. To odcinek w okolicach cmentarza.

dost

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się i dołącz do dyskusji

Logowanie